Ετικέτες

Εμφάνιση περισσότερων

2ο Κύπελλο Ακρόπολης Ταεκβοντό: 1ος πολυνίκης σύλλογος ο A.C. KYUNG HEE, στις μαύρες ζώνες 2005 - 2006!

- 5 αθλητές, 4 Χρυσά μετάλλια στις μαύρες ζώνες 2005 - 2006!

- Μετά την τρίτη θέση στην περυσινή διοργάνωση, ήρθε η 1η θέση φέτος για το Σύλλογο

Την πρώτη θέση στην κατηγορία  Παίδων/Κορασίδων (Μαύρες Ζώνες) γεν. 2005-2006 κατέλαβε ο A.C. KYUNG HEE, με βάση τη συγκομιδή βαθμών και μεταλλίων, στο 2ο Κύπελλο Ακρόπολης της ΕΛΟΤ, που διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας,  από την Παρασκευή, 16 Ιουνίου μέχρι την Κυριακή 18 Ιουνίου.

Οι αθλητές του Στέφανου Μπούτιου, κατέκτησαν 4 Χρυσά μετάλλια και έδωσαν στο Σύλλογο την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη της ηλικιακής κατηγορίας.
Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 4 Χρυσά μετάλλια για τον A.C. KYUNG HEE ήρθαν με μόλις 5 συμμετοχές, μια πολύ επιτυχημένη παρουσία.

Σούπερ θέαμα στο 2ο Κύπελλο Ακρόπολης Ταεκβοντό, που πραγματοποιήθηκε Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Συνολικά έγιναν 1450 αγώνες σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες και τις κατηγορίες σωματικού βάρους και σχεδόν στο σύνολό τους προσέφεραν έντονο συναγωνισμό και αμφίρροπες αναμετρήσεις.

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με τους αθλητές Αθηνά Βογιατζή και Αντώνη Δαφνομήλη
Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία που δημοσιεύει στην επίσημη σελίδα της στο διαίκτυο η Ελληνική Ομοσπονδία Ταεκβοντό, πρώτος αναδείχθηκε ο A.C. KYUNG HEE του Στέφανου Μπούτιου και δεύτερος ο Αίαντας Αγ. Δημητρίου του Θοδωρή Ζηνέλη.
Αυτοί είναι οι πρώτοι τρεις σύλλογοι:

Κατηγορία Παίδων/Κορασίδων Μαύρες Ζώνες 2005-2006:
1. A.C. KYUNG HEE
2. Αίαντας Αγ. Δημητρίου
3. Α.Σ. Καισαριανής

Ο Δ΄σκαλος Στέφανος Μπούτιος με τις αθλήτριες Χριστίνα και Αθανασία Ροκκά
Συνολικά, οι αθλητές και αθλήτριες του Στέφανου Μπούτιου, κατάφεραν να κατακτήσουν  4 Χρυσά, και 2 Χαλκινα μετάλλια:

- Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -55, κατέκτησε η αθλήτρια Αθηνά Βογιατζή.

- Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -29, κατέκτησε η αθλήτρια Αθανασία Ροκκά

- Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -44, κατέκτησε αθλήτρια Μαρία Υφαντή.

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με την αθλήτρια Μαρία Υφαντή

- Το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Μale Black -37, κατέκτησε ο αθλητής Χρήστος Σακελλαρίου.

- Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Male Black -65,κατέκτησε ο αθλητής Αντώνης Δαφνομήλης.

- Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Female Black -51, κατέκτησε η αθλήτρια Χριστίνα Ροκκά
Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με τον αθλητή Χρήστο Σακελλαρίου

Εξαιρετικά αγωνίστηκαν οι αθλητές Γιώργος Σταμάτης, Θανάσης Καντάς, Φοίβος Παπανδρέου, Αναστάσης Σταμάτης και Φίλιππος Ονησιφόρου, που δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο, από ατυχίες.